piacok

Felülteljesített a BUX a második negyedévben. Vajon drágának számítanak-e a magyar blue-chipek?

by totalreturn 2015. június 30.

A BUX index Q2-ben a +9,4%-os dolláros teljesítményével felülteljesítette a negyedév végén “görög” korrekcióba kezdő főbb piacokat – DAX -3,2%, MSCI World 0%, MSCI Emerging  -1,6%, török index -1,6%, orosz részvények +7,5% (mind dollárban) – így érdemes megvizsgálni, hogy a felülteljesítés indokolt volt-e árazási szempontból.

Az OTP árazása nem számít kiugrónak egyik irányban sem, ellenben a tradícionálisan drága lengyel bankszektorral (közelgő választások, magas részvényarány a pénztárakban) és a mostanában olcsó török bankszektorral (kormányalakítási kockázat, makró problémák). A Magyar Telekomnál találni olcsóbb részvényeket a régióban (a régiós versenytársak és a gyógyergyártók esetében a hasonló  típusú vállalatok zölddel jelölve), de vegyük figyelembe a számára kedvező ciklust a hosszú évek mélyrepülése után. A Richter árazása megelőlegezte a várható jó híreket már, így az eredmény kézzelfogható javulása szükséges egy hosszabb emelkedő trend folytatódásához. A MOL-nál a finomítói marginok magas szintje kedvező iparági környezetet teremt varhatóan a közeljövőben, értékeltsége visszafogottabb, mint a főleg finomításban tevékenykedő szektortársaké (PKN, Lotos, Neste), így a beígért költségcsökkentés mellett az upstream oldalon kell muníciót találnunk (olajárak esetleges emelkedlése, kedvező kurdisztáni hírek) a további árfolyamerősödéshez, vagy az árazási diszkont csökkenéséhez, de szívesen vennénk pozitív híreket a tőkeszerkezet optimalizásáról is.

* Hozzájárulok, hogy az Aegon Alapkezelő a továbbiakban marketing tartalmú megkereséseket küldjön részemre és elfogadom az ehhez kapcsolódó adatvédelmi tájékoztatót.